HABERLER

Haberler

Mimsan, Çevreye Duyarlı Pelet Kazanları ile Sürdürülebilir Yaşamı Destekliyor!

15.06.2022

Isıtma sektörüne yönelik ileri teknoloji ürünleri ile müşterilerine; konfor, güvenlik ve verimlilik sunan Mimsan, yeni ürünü olan Pelet Kazanları ile ürün portföyünü genişletti. Estetik dizaynı ve çevre dostu özellikleri ile tüketicilerden tam not alan “Göknar serisi pelet kazanlar”,  üst segment bir ürün olarak göze çarpıyor. 


Pelet yakıt, enerji kaybını önlüyor
Çevreci teknolojileri ile sürdürülebilir yaşama katkı sağlamayı hedefleyen MİMSAN, Pelet Kazan teknolojileriyle de çevreci bir yaklaşım benimsiyor. Diğer yakıtlara göre yüzde 30’lara varan oranlarda daha tasarruflu olan pelet yakıt hem ekonomik hem de çevreci yakıt sınıfında yer alıyor. 

Sıkıştırılmış talaş, ağaç kabuğu, zirai ürünler, fındık, badem, ceviz kabuğu gibi maddelerden yapılan pelet yakıtlar aynı zamanda yanma sonucu oluşan enerjinin yüzde 95’inin kullanımına da olanak sağlayarak, enerji kaybını önlüyor. 

Uzun ömürlü, çevreci ve ısıtma da yüksek verim sağlayan “Göknar serisi pelet kazanlar”, 25 kW ve 35 kW kapasite aralığında, iç ve dış mekân alternatifleriyle ve 4 farklı modelde üretiliyor.

Yüzde 95’e varan verimlilik
“Göknar serisi pelet kazanlar”, kompakt tasarımı ile kolay kurulum avantajı; manuel veya opsiyonel olarak sunulan otomatik türbülatör temizleme sistemi ve dijital kontrol paneliyle de kullanım kolaylığı ve yüksek konfor sunuyor. Kazan su sıcaklığını devamlı olarak kontrol eden emniyet termostatı, kazanın yüksek sıcaklıklara ulaşıp, buhara kalkmasını önlüyor. Yüksek kapasiteli baca vakum fanları sayesinde yakıt-hava karışımının hassas kontrolü sağlanarak, ideal verim elde ediliyor. Aynı zamanda kazana özel tasarlanan brülör sistemi ile ısıtmada yüzde 95’lere varan oranlarda verimlilik sağlanıyor. 

Titreşim önleyici, emniyet valfi, gaz basınç anahtarı, gaz akış kontrolü, alev sensörü ve hava basınç anahtarı gibi özelliklerle donatılan “Göknar serisi pelet kazanlar”, kullanıcılarına üst düzey güvenlik de sunuyor.